Hukvaldy

Datum konání: 17. - 18. 07. 2021
Datum vydání: 03. 04. 2022
Zápis vytvořil: Vašek Švirga

Vzali jsme si na sebe zase nesplnitelný úkol. To bylo tak: dobijte Hukvaldy, říkali. Bude to sranda, říkali…

Pominu-li, že jenom založit ležení, znamená všechny bágly a zbraně vytahat nahoru do dost strmého kopce (a ne, liška Bystrouška vám tu námahu neulehčí), to mnohem horší teprve přišlo.

Ale nepředbíhejme. Ani Bůh nám nebyl nakloněn! Spokojeni, že ležení je postaveno a okupujeme území v předhradí včetně chrámu Božího, hromy a blesky začaly bičovat krajinu. Jediné místo, kam se šlo schovat byl kostel. Prásk! Odolal. Uvnitř kostela byla sličná dívka, která svým zpěvem zaháněla démony. My jsme je zaháněli mocnými hlty všechno, co mělo víc než 4 volty.

V sobotu šlo vše ještě dobře, ale hrad stále odolával. Zlomový útok měl přijít v neděli. Strategie byla jasná, udatné pluky mušketýru nalevo byla návnada. Když už to vypadalo, že útok bude potlačen, naběhl statečný regiment arkebuzírů, vrhl se proti útočníkům na steč, palašema je zahnal k hradbám a spustil palbu. Sám jsem útok vedl.

_hukvaldy.jpg

(zdroj denik.cz)

Jenže pak jejich Čaroděj na mě seslal kledbu. Viděl jsem jen oheň, kouř, hořel jsem… musel jsem se stáhnout z boje, přežil jsem, ale raněn. Útok se nezdařil. Všem se nám podařilo stáhnout, ale dobývání jsme museli vzdát.

Z ran jsme se vylízali, ale … Hukvaldy jsou stále nedobyté.


Přihlášení

Aktuality

Třinec

03. 05. 2022

V sobotu 7.5.2022 pojedeme do Třince k Werk Aréně na Hutnický den. V odpoledních hodnách budeme se budeme prezentovat ukázkou mušketýrského výcviku.

Secvičná

24. 04. 2022

V neděli 1.5.2022 se sejdeme na tradiční secvičné, tentokráte v Kopřivnici. Vyžeňte moly z kostýmů, očistěte zbraně a zbroje! Budeme opakovat povelovou techniku, součinnost ve skupinách a další oblíbené činnosti!

Jankov

03. 03. 2022

Již tento týden, 4.-5.3.2022 vyrazí skupinka našich otužilců otevřít sezónu na Jankov. Informace k akci a letáky jsou k nalezení zde, zde a také na tomto odkaze.

Starší aktuality