Mastník

Datum konání: 07. 07. 2007
Datum vydání: 21. 12. 2009
Zápis vytvořil: Adam Kuboš
Fotogalerie

Na Mastníku jsem zažil jednu z nejadrenalinovějších věcí ve svém životě. Bylo to při bitvě, kdy jsme zrovna šli na zteč. Bylo tam vytvořené docela velké stavení, statek, který jsme dobývali. V jedné chvilce jsem uviděl docela malý plamínek, asi co udělá sirka a v druhé vteřině jsem byl již tváří tvář plamenům. K obloze se vznesla obrovská ohnivá koule, která vylétla vysoko do výše a sloupec dýmu, který zastínil slunce. Vše bylo ještě násobeno tím, že vítr vanul proti nám a my utíkali ve stínu pryč od hořící budovy. Snášely se na nás celé zpopelněné kusy dřeva a my rychle vysypávali pánvičky, aby nic nechytlo.

IMG_4849.JPG

Když jsme konečně doběhli na vršek kopce, naskytl se mi velmi zvláštní pohled na bojiště. Všude rozesety spousty těl, které vykreslovaly obrazce, kde se střetly hlavní linie a jak vojáci postupovali. Dokonce i spáleniště, protože jak budova rychle chytla tak taky rychle zhasla, podněcovalo moji představivost a já si uvědomil, že to co děláme je opravdu jenom hra a na opravdovém bojišti bych asi stát nechtěl.

To jsou mé silné, i když stručně popsané vzpomínky a pocity z této, podle mě velmi povedené bitvy. Doufám že se mi o ně aspoň z části podařilo podělit.

Adam

P.S: Trosky stavení dohořívaly ještě dlouho poté, protože se místním hasičům stala taková ošemetná věc: Prohořely jim hadice :).

IMG_4793.JPG


Přihlášení

Aktuality

PF 2020

23. 12. 2019

Hezké svátky vánoční a úspěšný rok 2020 přeje společnost Les Enfants Perdus.

Bratislava

01. 10. 2019

O víkendu 5. - 6. 10 vyjedeme zúčastnit bitvy v Bratislavě. Půjde o připomenutí bitvy, která se odehrála 14. září 1619 na břehu Dunaje pod Bratislavou. Přijďte také zažít rekonstrukci této události. Více informací je k dispozici zde.

Svatováclavské střelby

24. 09. 2019

V sobotu 28.9. proběhnou na střelnici v Sedlnici 24. Svatováclavské střelby. Akce začíná v 9:00, prezentace a přejímka zbraní již od 8:00. Přihlašovací formulář je k dispozici zde.

Starší aktuality