Mrač

Datum konání: 17. - 19. 08. 2007
Datum vydání: 30. 11. 2009
Zápis vytvořil: Ivoš
Fotogalerie

Léta Páně 2007 se konala bitva poblíž mračské tvrze. Předvoj, který dojel o pár dní dříve a připravil vše potřebné, se mohl pokochat krásou okolí a rovněž exkurzemi na přilehlých hradech či zámcích, mezi nimiž byl i hrad Konopiště, zámek Český Šternberk a další krásné zámky či hrady, jejichž jména jsem si nezapamatoval. Potom, co dorazili ostatní, se na druhý den konala bitva.

Pro nás všechny dopadla „strašně“ – podle scénáře museli padnout všichni a to se také splnilo. No třeba Mišálkův Jarda utíkal do boje tak vehementně, že zakopl o drn a hodil držku, teda padl. Nikomu to ale neřekl a tak hrdinně bojoval jako lev. Večery jsme strávili u táboráku s písní na rtech a s hrnkem „polévky“ či vína v ruce.

Rána byla hrozná, ale po pár hrncích silné kávy, čaje, Vaškova čaje (ten pil jenom Vašek) bylo každému lépe. Člověk nasbíral zase nějaké zkušenosti, trochu si vyhodil z kopýtka a byl ve společnosti svých přátel. Prostě pohoda, klídek, tabáček. Jo a Adamovi se od nynějška bude říkat Kukuřice. Ten pacholek žebronil o to, aby Honza zastavil u kukuřičného pole, i když jsme byli na dálnici a kukuřice široko daleko nikde! Krom toho výkřik „Dostaneš do držky, až ti vypadnou semínka!“ sklidil ohromný ohlas.

A abychom objevy uzavřeli, tak Káťule umí bezvadně zpívat. Všechno končí na „pam pampa rampapa rára pam parara ram parara ráám!“

_2.jpg


Přihlášení

Aktuality

Těšín

30. 06. 2020

V sobotu 20.6.2020 jsme se spolu se spřátelenými polsykými skupinami zúčastnili setkání a střeleckého tréninku na obou březích řeky Olše. Akce se byla bez diváků.

Pustá polom

30. 06. 2020

Dětem na hasičském táboře jsme v pátek 26.6.2020 zpříjemnili odpoledne prezentací naší skupiny, ukázkami činnosti a soutěží.

Tréninky

17. 05. 2020

Od neděle 24.5.2020 začneme opět trénovat. Vzhledem k nastálé situaci ohledně COVID-19 to bude zatím stále v omezeném režimu, s rouškami. Scházet se budeme nově v parku, nikoliv jak jsme byli doposud zvyklí, "pod jabloní".

Starší aktuality