Mrač

Datum konání: 17. - 19. 08. 2007
Datum vydání: 30. 11. 2009
Zápis vytvořil: Ivoš
Fotogalerie

Léta Páně 2007 se konala bitva poblíž mračské tvrze. Předvoj, který dojel o pár dní dříve a připravil vše potřebné, se mohl pokochat krásou okolí a rovněž exkurzemi na přilehlých hradech či zámcích, mezi nimiž byl i hrad Konopiště, zámek Český Šternberk a další krásné zámky či hrady, jejichž jména jsem si nezapamatoval. Potom, co dorazili ostatní, se na druhý den konala bitva.

Pro nás všechny dopadla „strašně“ – podle scénáře museli padnout všichni a to se také splnilo. No třeba Mišálkův Jarda utíkal do boje tak vehementně, že zakopl o drn a hodil držku, teda padl. Nikomu to ale neřekl a tak hrdinně bojoval jako lev. Večery jsme strávili u táboráku s písní na rtech a s hrnkem „polévky“ či vína v ruce.

Rána byla hrozná, ale po pár hrncích silné kávy, čaje, Vaškova čaje (ten pil jenom Vašek) bylo každému lépe. Člověk nasbíral zase nějaké zkušenosti, trochu si vyhodil z kopýtka a byl ve společnosti svých přátel. Prostě pohoda, klídek, tabáček. Jo a Adamovi se od nynějška bude říkat Kukuřice. Ten pacholek žebronil o to, aby Honza zastavil u kukuřičného pole, i když jsme byli na dálnici a kukuřice široko daleko nikde! Krom toho výkřik „Dostaneš do držky, až ti vypadnou semínka!“ sklidil ohromný ohlas.

A abychom objevy uzavřeli, tak Káťule umí bezvadně zpívat. Všechno končí na „pam pampa rampapa rára pam parara ram parara ráám!“

_2.jpg


Přihlášení

Aktuality

PF 2020

23. 12. 2019

Hezké svátky vánoční a úspěšný rok 2020 přeje společnost Les Enfants Perdus.

Bratislava

01. 10. 2019

O víkendu 5. - 6. 10 vyjedeme zúčastnit bitvy v Bratislavě. Půjde o připomenutí bitvy, která se odehrála 14. září 1619 na břehu Dunaje pod Bratislavou. Přijďte také zažít rekonstrukci této události. Více informací je k dispozici zde.

Svatováclavské střelby

24. 09. 2019

V sobotu 28.9. proběhnou na střelnici v Sedlnici 24. Svatováclavské střelby. Akce začíná v 9:00, prezentace a přejímka zbraní již od 8:00. Přihlašovací formulář je k dispozici zde.

Starší aktuality