Mrač

Datum konání: 17. - 19. 08. 2007
Datum vydání: 30. 11. 2009
Zápis vytvořil: Ivoš
Fotogalerie

Léta Páně 2007 se konala bitva poblíž mračské tvrze. Předvoj, který dojel o pár dní dříve a připravil vše potřebné, se mohl pokochat krásou okolí a rovněž exkurzemi na přilehlých hradech či zámcích, mezi nimiž byl i hrad Konopiště, zámek Český Šternberk a další krásné zámky či hrady, jejichž jména jsem si nezapamatoval. Potom, co dorazili ostatní, se na druhý den konala bitva.

Pro nás všechny dopadla „strašně“ – podle scénáře museli padnout všichni a to se také splnilo. No třeba Mišálkův Jarda utíkal do boje tak vehementně, že zakopl o drn a hodil držku, teda padl. Nikomu to ale neřekl a tak hrdinně bojoval jako lev. Večery jsme strávili u táboráku s písní na rtech a s hrnkem „polévky“ či vína v ruce.

Rána byla hrozná, ale po pár hrncích silné kávy, čaje, Vaškova čaje (ten pil jenom Vašek) bylo každému lépe. Člověk nasbíral zase nějaké zkušenosti, trochu si vyhodil z kopýtka a byl ve společnosti svých přátel. Prostě pohoda, klídek, tabáček. Jo a Adamovi se od nynějška bude říkat Kukuřice. Ten pacholek žebronil o to, aby Honza zastavil u kukuřičného pole, i když jsme byli na dálnici a kukuřice široko daleko nikde! Krom toho výkřik „Dostaneš do držky, až ti vypadnou semínka!“ sklidil ohromný ohlas.

A abychom objevy uzavřeli, tak Káťule umí bezvadně zpívat. Všechno končí na „pam pampa rampapa rára pam parara ram parara ráám!“

_2.jpg


Přihlášení

Aktuality

Svatováclavské střelby

27. 09. 2020

V pondělí 28.9.2020 proběhnou tradiční 25.Sedlnické Svatováclavské střelby. Akce se bude konat, stejně jako v předchozích letech, na střelnici v Sedlnici. Více podrobností v propozicích zde.

Bílá Hora

16. 09. 2020

Již tento víkend, tj. 19-20. 9. 2020 se na Vypichu v Praze uskuteční rekonstrukce birvy na Bílé hoře. Přijďte se podívat, jak se před 400 lety psala historie českých zemí. My tam určitě budeme. Informační plakát k akci zde.

Velké Meziříčí

27. 08. 2020

O víkendu 4. - 6. 9. 2020 budeme na zámku ve Velkém Meziříčí. Zúčastníme se historických slavností, zaměřených na třicetiletou válku. Neváhejte a přijeďte se podívat taky. Více informací k akci je k vidění zde.

Starší aktuality