650 let města Štramberk

Datum konání: 05. 11. 2009
Datum vydání: 01. 05. 2010
Zápis vytvořil: Aífe
Fotogalerie

Jak jinak se dá nejlépe trávit sobotní odpoledne, než s Perdusáky?! Bylo to tuším 5.12 2009 někdy kolem 11 hod. kdy jsme se všici vyštrachali na Štramberské náměstí. Ať už koňmo, pěškobusem, či autem, byli jsme tam! Počasí nám příliš nepřálo, neboť mrholilo a teplo si většina z nás představuje trochu jinak. Proto nás Kaťule v Kulturním domě vítala teplým čajem a kafíčkem. No a já jsem přidala k dobru perníčky z naší zahrádky :-).

_str.jpg

_obr1.jpg

Po krátkém hromadném mrcasení ( pro neznalé – veřejném nácviku) venku jsme se šli zahřát do hospůdky. Přátelští domorodci nám totiž za odměnu navařili gulášek a kofču. Nutno ještě podotknout, že po cestě na náměstí jsme nezahlédli ani jednoho pejska, tak kdo ví, co to vlastně v tom guláši bylo :-). Nicméně byl vynikajíci!

_obr2.jpg

Po obědě pikoši, mušketýři i (arke)buzny pokračovali s ukázkami nácviku střelby a boje pro veřejnost.

Před třetí hodinou se většina účinkujících s naším doprovodem odebrala ke škole, kde se všici řadili do průvodu a zapalovali louče. Průvod to byl opravdu různorodý. Šli s námi Štramberští skauti, Hasiči, hromada cvičených pejsků s pánečky a především jel v průvodu kočár s markrabětem Moravským Janem Jindřichem Lucemburským. Ulicemi Štramberka jsme došli zpět na náměstí, kde měl markrabě projev a předal paní Starostce klíč k městu, jak se to nejspíš odehrálo před oněmi 650ti lety. Průvod i s markrabětem a jeho kočárem dále pokračoval až k Trůbě. Tím nám skončila šichta a mohli jsme jít s klidným svědomím na večeři a na pívo. A pak zase domů do postýlek.

Aífe

Fotky: http://aiife.rajce.idnes.cz/650_let_mesta_Stramberk/


Přihlášení

Aktuality

PF 2020

23. 12. 2019

Hezké svátky vánoční a úspěšný rok 2020 přeje společnost Les Enfants Perdus.

Bratislava

01. 10. 2019

O víkendu 5. - 6. 10 vyjedeme zúčastnit bitvy v Bratislavě. Půjde o připomenutí bitvy, která se odehrála 14. září 1619 na břehu Dunaje pod Bratislavou. Přijďte také zažít rekonstrukci této události. Více informací je k dispozici zde.

Svatováclavské střelby

24. 09. 2019

V sobotu 28.9. proběhnou na střelnici v Sedlnici 24. Svatováclavské střelby. Akce začíná v 9:00, prezentace a přejímka zbraní již od 8:00. Přihlašovací formulář je k dispozici zde.

Starší aktuality