Bitky pri Vavrišove

Datum konání: 7. - 08. 08. 2010
Datum vydání: 06. 09. 2010
Zápis vytvořil: Jan Langer - Honza
Fotogalerie

Ahojte všetci!

Blíži sa druhý ročnik rekonštrukcie „Bitky pri Vavrišove“. Tohto roku to bude 7. augusta.

Pretože počítame s Vašou účasťou, prosim Vás o zaslanie počtov vojakov, markytánok, koni, kanónov a pušiek. Zároveň Vas prosim o vyčíslenie nákladov súvisiacich s dopravou na rekonštrukciu. Tohtoročná rekonštrukcia sa bude konat na tych miestach, kde aj minuly rok.

V piatok 6.8.2010 počítame s oddychovou akciou - PRECHOD CEZ BROD. Scénar bude jednoduchý a ide skor o navodenie atmosféry pred samotnou rekonštrukciou. Takže, kto bude mať chuť si zabojovat aj v piatok 7.8.2010, mal by sa dostaviť do Vavrišova v popoludňajšich hodinách / 16.00 - 17.00 hod/.

Odpovede prosim zaslat čo najskor. Všetci stě srdečne zvaní a tešíme sa na Vašu účasť.

Miroslav Števček,

predseda občianskeho združenia

„Hornoliptovsky kurucky regiment“

_vavrisovo.jpg

Tak takhle to začalo. Dlouho váhali mnozí, jestli jet či nejet. Nakonec zůstala hrstka odvážných. Opravdu odvážných, protože před odjezdem nešly světla na vozíku s kanonem a pak ještě vyletěly pojistky na Hjundajce. Když jsme nabrali směr CUDZINA, no na Slovensko, tak se na nebi začali ženit čerti a začalo pršet. A pršelo, a pršelo, a pršelo celou cestu. A to i když jsme to vzali zkratkou přes Půchov. Nevím, který trotl nás tam zavedl, bo je to delší asi o 50 km, ale budiž. Při takové daleké výpravě je jasné, že nemůžeme stavět stany za světla a tak jsme dorazili těsně před půlnocí. Pámbíček nás má rád a tak jsme stavěli stany zrovna když na chvilku přestalo pršet. Ale jak jsme zalezli do spacáků, tak znovu začalo. Tušili jsme, že se ráno akce odvolá. A ejhle. Ráno vylezlo sluníčko a celý den se vydařil. Jo a program byl fakt jednoduchý.

Piatok, 6.8.2010

Príchod vojsk, Stavba vojenského tábora

17.00 - prechod cez Belú – epizóda vojenského stretnutia z roku 1709

Zučastnia sa jednotky Kastor, Spiculatores, Balašova jednotka, Valašský portáši a

Hornoliptovský kurucký regiment

20.30 - Salvy z vojenského tábora /kresadlovky, delá/

21.00 - premietanie filmu - Zabudnutá bitka - vo vojenskom tábore

 

Sobota 7.8.2010

10.00 - prijatie u starostu obce

10.30 - kladenie vencov pri pamätníku, pochod obcou

13.00 - vystúpenie skupiny Kastor, Spiculatores, Balašova jednotka

13.45 - vystúpenie DFS Cindruška Liptovský Hrádok a TK Jessy Vavrišovo, Bezobratři

16.00 - II. ročník rekonštrukcie Bitky pri Vavrišove.

18.00 - Hudobný program - Troják, Fs z Valašskej Bystrice, Janko Slezák

21.00 - dekorovanie vojsk

21.30 - veselica - ĽH Sláčik a Troják

 

I ta bitva byla fajn. Vybouchali jsme tolik prachu, že nám žádný nezůstal a diváci byli spokojeně hluší. Pořádající klub se o nás bezvadně staral, takže jsme ani nemuseli vařit. Takový komfort a nadšení z podobně postižených lidí se dnes už málo kde vidí. Prostě to byl bezva víkend. Jenom Honzu večer bolela hlava a když ho večer vyvolávali na dekoraci, zastoupil ho Luboš. Takže odteď na Liptově chodí Honza, který vypadá jako Luboš a asi tisícovka liptovanů to bez problémů potvrdí.


Přihlášení

Aktuality

Těšín

30. 06. 2020

V sobotu 20.6.2020 jsme se spolu se spřátelenými polsykými skupinami zúčastnili setkání a střeleckého tréninku na obou březích řeky Olše. Akce se byla bez diváků.

Pustá polom

30. 06. 2020

Dětem na hasičském táboře jsme v pátek 26.6.2020 zpříjemnili odpoledne prezentací naší skupiny, ukázkami činnosti a soutěží.

Tréninky

17. 05. 2020

Od neděle 24.5.2020 začneme opět trénovat. Vzhledem k nastálé situaci ohledně COVID-19 to bude zatím stále v omezeném režimu, s rouškami. Scházet se budeme nově v parku, nikoliv jak jsme byli doposud zvyklí, "pod jabloní".

Starší aktuality