Kroměříž

Datum konání: 11. - 13. 07. 2008
Datum vydání: 30. 11. 2009
Zápis vytvořil: Ivoš
Fotogalerie

První věc, která mě napadne, když si vzpomenu na Kroměříž, jsou mračna mravenců, much a strašné vedro. Pro mě to znamená, že má nenávist vůči tomuto hmyzu je více prohloubena a vědcům děkuji za Biolit a jiné poživatiny.

První noc, kterou jsme strávili v Kroměříži, se konal pochod přes město. Vedro bylo strašné, ale díky Adamovu „žracímu“ pytli, do kterého si nacpal Lenčiny vynikající koláčky a láhev kofoly, se to dalo celkem přežít. Po pochodu jsme usedli k ohníčku a hovořili do časných ranních hodin. Bohužel, díky otravným mravencům, se toho moc naspat nedalo a tak to ranní povzbuzováky vždy jistily. Prcek bodoval s Kakaem a Vánočkou! Ty se musely napsat s velkým. MŇAM!

Sobota, ve které se odehrávala bitva, byla dusná, panovalo strašné vedro, člověk si myslel, že v těch kabátcích vypustí duši. Bylo nás tam dost. Stavěli jsme 15 střelců, 1 dělostřelce, Fahnentragera a děvčata v čajovně se taky snažila. Dobře dvacet duší. Bitva proběhla, jak proběhla a dočkali jsme se noci.

„Polévka“, víno, pálenka, legrace, zpěv, Mišálkův bůček, ohnivá show, ohňostroj a silný déšť vyplnily noc dokonale. Bouřka to měla načasováno dokonale. Ohňostroj rozstřílel mraky a pak to všechno spadlo. Nevím, jak to vypadalo jinde, asi nic moc, protože nedělní program pak organizátoři zrušili, ale nám bylo fajn. Oheň a teplo ve stanu jsme měli jenom my. Jo a ještě mouchy – ty hlavně ráno. V neděli povzbuzováky, odjezd, cvičení a koupel a postel a dobrou a a a vůbec…

_3.jpg


Přihlášení

Aktuality

Svatováclavské střelby

27. 09. 2020

V pondělí 28.9.2020 proběhnou tradiční 25.Sedlnické Svatováclavské střelby. Akce se bude konat, stejně jako v předchozích letech, na střelnici v Sedlnici. Více podrobností v propozicích zde.

Bílá Hora

16. 09. 2020

Již tento víkend, tj. 19-20. 9. 2020 se na Vypichu v Praze uskuteční rekonstrukce birvy na Bílé hoře. Přijďte se podívat, jak se před 400 lety psala historie českých zemí. My tam určitě budeme. Informační plakát k akci zde.

Velké Meziříčí

27. 08. 2020

O víkendu 4. - 6. 9. 2020 budeme na zámku ve Velkém Meziříčí. Zúčastníme se historických slavností, zaměřených na třicetiletou válku. Neváhejte a přijeďte se podívat taky. Více informací k akci je k vidění zde.

Starší aktuality