Secvičná

Datum konání: 30. 04. 2016
Datum vydání: 30. 01. 2017
Zápis vytvořili: Jan Galia - Zrzečka, Jan Langer - Honza

Secvičná v Jeseníku je možná. Vzhledem k tomu málu informací, ale zároveň musím zajistit Kunínský zámek jako záložní variantu. Také do Jeseníku ale nemohou všichni na dva dny. Takže je pravděpodobné, že by se konalo secvičování, kecání a krmení a pak rozchod.
Taky bychom měli mít představu, co chceme secvičit a jak. Jo a taky si potřebujeme popovídat o možných akcích během roku.

Tak jsme plánovali a zkoušeli, jestli můžeme secvičnou udělat v Jeseníku, když bychom chtěli spolupracovat se Slezskou korouhví. Proběhla celkem zajímavá diskuze co a jak, ale výsledek se rovná nule. Takže byla secvičná opět na zámecké zahradě v Kuníně, a z Jeseníka přijel Marcel s Medvědem (Terezou).

Vzhledem k malému počtu cvičících jsme byli schopni projet cviky se zbraněmi pro střelce – mušketýry a arkebuzíry a sjednotit povelovou techniku pikenýrů s klukama z Jeseníka. Přesuny ve tvaru byly limitovány počtem, ale pro opakovaný výcvik seržantů by měl stačit. Klasicky pořád dělají problémy průchody tvarem. Když již po sedmé se řekne, že procházející míjí vojáka pravým ramenem, stejně se někdo zeptá – A mám jít vpravo nebo vlevo?

_secvicna1.jpg

Je pravda, že jsme dosud celkem pomíjeli držení zbraně při průchodu tvarem, ale pokud budeme používat protichod, tak to držení budeme muset zvládnout automaticky.

_secvicna2.jpg

No a to je letos všechno. Co bude po sezoně, nikdo neví. Je tu nabídka, jestli udělat secvičnou na Jablunkovské šanci, ale to je ve hvězdách. Ještě jsme tam nebyli, jestli je to vůbec prostorově možné.


Přihlášení

Aktuality

PF 2020

23. 12. 2019

Hezké svátky vánoční a úspěšný rok 2020 přeje společnost Les Enfants Perdus.

Bratislava

01. 10. 2019

O víkendu 5. - 6. 10 vyjedeme zúčastnit bitvy v Bratislavě. Půjde o připomenutí bitvy, která se odehrála 14. září 1619 na břehu Dunaje pod Bratislavou. Přijďte také zažít rekonstrukci této události. Více informací je k dispozici zde.

Svatováclavské střelby

24. 09. 2019

V sobotu 28.9. proběhnou na střelnici v Sedlnici 24. Svatováclavské střelby. Akce začíná v 9:00, prezentace a přejímka zbraní již od 8:00. Přihlašovací formulář je k dispozici zde.

Starší aktuality