Secvičná

Datum konání: 30. 04. 2016
Datum vydání: 30. 01. 2017
Zápis vytvořili: Jan Galia - Zrzečka, Jan Langer - Honza

Secvičná v Jeseníku je možná. Vzhledem k tomu málu informací, ale zároveň musím zajistit Kunínský zámek jako záložní variantu. Také do Jeseníku ale nemohou všichni na dva dny. Takže je pravděpodobné, že by se konalo secvičování, kecání a krmení a pak rozchod.
Taky bychom měli mít představu, co chceme secvičit a jak. Jo a taky si potřebujeme popovídat o možných akcích během roku.

Tak jsme plánovali a zkoušeli, jestli můžeme secvičnou udělat v Jeseníku, když bychom chtěli spolupracovat se Slezskou korouhví. Proběhla celkem zajímavá diskuze co a jak, ale výsledek se rovná nule. Takže byla secvičná opět na zámecké zahradě v Kuníně, a z Jeseníka přijel Marcel s Medvědem (Terezou).

Vzhledem k malému počtu cvičících jsme byli schopni projet cviky se zbraněmi pro střelce – mušketýry a arkebuzíry a sjednotit povelovou techniku pikenýrů s klukama z Jeseníka. Přesuny ve tvaru byly limitovány počtem, ale pro opakovaný výcvik seržantů by měl stačit. Klasicky pořád dělají problémy průchody tvarem. Když již po sedmé se řekne, že procházející míjí vojáka pravým ramenem, stejně se někdo zeptá – A mám jít vpravo nebo vlevo?

_secvicna1.jpg

Je pravda, že jsme dosud celkem pomíjeli držení zbraně při průchodu tvarem, ale pokud budeme používat protichod, tak to držení budeme muset zvládnout automaticky.

_secvicna2.jpg

No a to je letos všechno. Co bude po sezoně, nikdo neví. Je tu nabídka, jestli udělat secvičnou na Jablunkovské šanci, ale to je ve hvězdách. Ještě jsme tam nebyli, jestli je to vůbec prostorově možné.


Přihlášení

Aktuality

Bratislava

02. 10. 2021

O víkendu 1.-3.10. vyjedeme do Bratislavy, kde se zúčastníme již šestého ročníku akce Bitva o Bratislavu. Více informací k akci je dostupný na facebooku pořádající skupiny.

Svatováclavské střelby

01. 10. 2021

26. ročník Svatováclavských ostrých střeleb z historických zbraní a jejich replik, vypsané pro doutnákové, kolečkové, křesadlové a perkusní systémy vojenských ráží. Cíleno na účastníky rekonstrukcí historických bitev a LH.

Bratislava

01. 10. 2021

Aj keď trošku na poslednú chvíľu, pozývame vás na Bitku o Bratislavu 2021! Dátumovo to vychádza na *1.-3.10. 2021*, pričom sobota 2.10. je samozrejme deň akcie.

Starší aktuality