O Bilej Hoře trochu inač.

Datum konání: 15. - 17. 09. 2007
Datum vydání: 30. 11. 2009
Fotogalerie

Tož synci aj cérky, dyž už sem se dostala do tej stověžatej matičky, chtěla sem se aji trochu podivať po tych pamětihodnosťach a zkontrolovať, esli je ten nočni život taky jak o nim pišu v novinach. Tož sem vyrazila do uliček, pěšky, aby mi nic něuteklo, ale asi sem si vybrala blby směr, bo se nikde nic nedělo.

Tak sem došla až na Vypich na zastavku tramvaji. Vlezu do prvni, co přijela a malem sem zasej vystupila ven, bo tam byli jacisi divni chlapi, nahastrošeni jak středověci žoldaci a všeci měli na opasku připnuty taky pichlak, co se s nim šermovali ti tře nebo vlastně čtyře od Dumasa, pry se temu pravi kord nebo tak jaksik. Zustala sem jak opařena, bo o tem sem nic něslyšela, že by tam mohla kehosik takeho potkať a něvystupila sem enem proto, že se zavřely dveři.

Tož sem si řekla, že jednu zastavku to snaď přežiju a aspoň sem si tu partyju prohližala. Bylo jich osum a robili si ze sebe srandu. Na dalši zastavce se ale nahrnuli do tramvaje jacisi mladežnici, jedna děvucha kolem krku omotanu slavisticku šalu, dalši měli na sobě zešivane dresy a ostatni už byli taci něvyrazni civilisti. Ta s tu šalu si sedla vedle tych mušketyru a jeden se ji hned začal vyptavať, jaky že byl fotbal. Ja vim, že cizi rozhovory se posluchať němaju, ale bylo to take divne, že sem si němohla pomocť. A tak si tam ti dva povidali o tym fotbale, až naraz ten šermiř povida: „Ja bych se ti měl aspoň trochu představit, víš, u nás se říká Baník pičo.“

Děvuše v ten moment vylezly oči z hlavy jak šnekovi, bo viděla, jak je všeci ti šermiři sleduju a ostatni z teho slavistickeho chumla se začli posunovať na druhy konec tramvaje. Ale ten prvni zdělal z hlavy klobuk a řika : “Neboj, přece se tu nebudem prát, my toho máme za dnešek celkem dost a zítra druhé kolo, přijď se za náma podívat k letohrádku.“ Děvucha se očividně uklidnila, ale všecky zešivane dresy zmizely v taškach. Včil sa do debaty zapojili aji dalši šermiři a misto aby tekly potoky krve začlo byť v tramvaji veselo.

Potem sme zastavili u byvaleho Maja, ten prvni šermiř si nasadil klobuk a zavelel: „Bando všeci ven!“ Naraz byla cela ta ozbrojena partyja na chodniku, zeřadili se a odpochodovali kajsi k Můstku. Až potem sem se dověděla, že tam byly bitvy dvě – jedna fotbalova mezi zešityma a Banikem a ta druha na takym věčim krtincu, keremu tam kdoviproč řikaju Bila Hora, kde se bili cisařšti s moravskyma tajak před skoro štyrysta rokama.

_6.jpg


Přihlášení

Aktuality

Těšín

30. 06. 2020

V sobotu 20.6.2020 jsme se spolu se spřátelenými polsykými skupinami zúčastnili setkání a střeleckého tréninku na obou březích řeky Olše. Akce se byla bez diváků.

Pustá polom

30. 06. 2020

Dětem na hasičském táboře jsme v pátek 26.6.2020 zpříjemnili odpoledne prezentací naší skupiny, ukázkami činnosti a soutěží.

Tréninky

17. 05. 2020

Od neděle 24.5.2020 začneme opět trénovat. Vzhledem k nastálé situaci ohledně COVID-19 to bude zatím stále v omezeném režimu, s rouškami. Scházet se budeme nově v parku, nikoliv jak jsme byli doposud zvyklí, "pod jabloní".

Starší aktuality