Šostýnská Venuše a Klokočov

Datum konání: 27. 05. 2017
Datum vydání: 20. 07. 2017
Zápis vytvořili: Jan Galia - Zrzečka, Jan Galia - Zrzečka

Letošní sobota 27.5. byla zajímavá tím, že jsme měli v plánu hned dvě akce, které se vzájemně překrývaly. Díky Bivojovi se ale uchytila smělá myšlenka, že půjdou obě spojit. A tak jsme se sešli o půl 11 u Honzy, kde právě vrcholilo balení auta. Příjemným překvapením bylo, že balení bylo už skoro hotové, stačilo už jen nachystat dva koberce a tyče na jurtu.

_IMG_3454_res.jpg

Po krátkém přesunu na kopřivnické koupaliště jsme začali stavět jurtu v sestavě Verča, Honza, Marťa, Ivo a má maličkost, za podpory Káťule, Johanky a Sašenky. Po chvíli dorazily ještě další čerstvé posily v podobě Bivoje, Jendy a Hraběnky. Při natahování plachty se nám ovšem podařilo zlomit jednu z tyčí a protože jsme si moudře nevzali žádné náhradní, tak museli Honza s Bivojem vyrazit na otočku domů pro další. Jurtu jsme pak už úspěšně dostavěli. Velice nás překvapilo, že se na akci ukázal Martin Kovář, Meďoš a dokonce i Venca, takže jsme dosáhli nečekaného počtu účastníků.

_IMG_3457_res.jpg

Brzy po poledni jsme provedli krátkou veřejnou secvičnou, na které se přibližně připravil scénář pro připravovanou scénku v Klokočově. Pak jsme se rozdělili: Venca s Meďošem zůstali na koupališti, vařili Honzovi guláš, hlídali a představovali divákům vystavené zbraně, zatímco zbytek osádky přejel do Klokočova, kde jsme se setkali s Mirkem a Eliškou. Odtáhli jsme na scénu předem připraveného Bobánka, Mirek připravil do země malou nálož pro efekt.

Naši prezentaci začali mušketýři, kteří nechali odvážné dámy v publiku, aby si vyzkoušely jak se střílí z mušket a arkebuzy. Následovala samotná bitevní scénka, kdy dělostřelecká pozice (tři Honzové, Marťa a Bobánek) jsou objeveni střeleckou průzkumnou hlídkou. Oba dva průzkumníci (Ivoš a Martin) se pustili do střelby, oba výstřely bohužel nevyšly a tak Martin zaimprovizoval a pustil se s kordem do nejbližšího nicnetušícího vojáka. Následovala krátká bitka na zemi, Martina ale zahnal další z přítomných Honzů a tak dovolil, aby si oba vzápětí přivedli posily. Střelcům se podařilo vypálit několik salv, než dělostřelci připravili Bobánka a vystřelili. Vedle střelců vybuchla nálož a všichni střelci padli jako podťatí k zemi. Dělostřelci už pak jen kordy dorazili přeživší raněné, ukradli co mohli a tím jsme ukázka skončili.

Část osádky se hned vrátila do Kopřivnice, část se zdržela v Klokočově na občerstvení a pak se také vrátila. Na Venuši jsme pak ještě nějakou dobu dělali táborový život, a hráli roztahovanou. Po poslední produkci na pódiu střelci vystřelili několik salv z pušek, zvědaví návštěvníci si vyzkoušeli, jak jim padne do ruky kord nebo pikenýrská zbroj. Po oficiálním skončení akce jsme zase sbalili jurtu Honzovi do auta a vydali se domů odpočinout si.

_IMG_3467_res.jpg


Přihlášení

Aktuality

PF 2020

23. 12. 2019

Hezké svátky vánoční a úspěšný rok 2020 přeje společnost Les Enfants Perdus.

Bratislava

01. 10. 2019

O víkendu 5. - 6. 10 vyjedeme zúčastnit bitvy v Bratislavě. Půjde o připomenutí bitvy, která se odehrála 14. září 1619 na břehu Dunaje pod Bratislavou. Přijďte také zažít rekonstrukci této události. Více informací je k dispozici zde.

Svatováclavské střelby

24. 09. 2019

V sobotu 28.9. proběhnou na střelnici v Sedlnici 24. Svatováclavské střelby. Akce začíná v 9:00, prezentace a přejímka zbraní již od 8:00. Přihlašovací formulář je k dispozici zde.

Starší aktuality