Miroslav

Datum konání: 21. - 22. 07. 2018
Datum vydání: 31. 12. 2018
Zápis vytvořili: Jan Galia - Zrzečka, Lukáš Křenek

V pátek odpoledne jsem dorazil k Miroslavské tvrzi, kde jsem našel postavenou jurtu i přístřešek, pod kterým seděla osádka oktávky ( Mirek, Lenka a Eliška ), a Zrzečka s Marťou, kteří mastili karty. Po vykramaření věcí, a předání praporu byl čas odvézt auto, aby nepřekáželo. Pak už jen převlečení... a už jenom vítání se se známýma. Chvíli po mé maličkosti dorazil i Venca s Peťou, kteří dorazili po vlastní ose... i se psem.

_miroslav_2.jpg

Do večera jsme stihli zahrát několik her (Bang, Sestřel kachnu- či jak se to jmenuje..., atd.). Večer a noc proběhla celkem v klidu.

Sobota proběhla v pohodovém duchu, i když, holky měly o „zábavu“ postaráno při úkolu nakrmit vojska. Bitva byla povedená... jako vždy na Miroslavi (pokud přeje počasí...). Po bitvě přišel čas na podvečerní a večerní program, který si každý zařídil podle sebe. Já se známýma hrál obdobu Dračího doupěte do... poměrně pozdních hodin. Proto se taky stalo, že když jsem přišel do jurty, tak... první jsem zaslechl Vencu jak řeže opravdu velké kmeny, posléze jsem zjistil, že na místě Peti leží pes, který jí tímto donutil posunout se dál... plus mínus někde do míst, kde jsem měl spát já... naštěstí bylo v jurtě dost volného místa, abych si mohl přestěhovat spaní jinam, a nemusel si tak vymiňovat prostor ke spaní tam, kde jsem ještě k večeru byl přesvědčen, že zalehnu. Dalším členem skupiny, který zaznamenal Vencovo zahánění bubáků... a vlastně čehokoliv čemu vadí hluk byl Mirek, který se při mém příchodu sbíral s cílem jít se vyspat do auta. Chvíli jsme pokecali, a pak jsem šel spát.

_miroslav_3.jpg

Ráno po probuzení jsme pomalu zahájili přípravy na odjezd. Sbalit si svoje věci, složit koberce, rozebrat jurtu, a vše co se má vlézt na furik (pro neznalé čti: vozík) uložit na furik...

Potom už se jen rozloučit, a vydat se ku domovu.

_miroslav_1.jpg

Poznámka autora: I Venca dojel domů ve vlastním voze, kterým i přijel na místo... mohlo by se zdát, že jde o samozřejmost. Jde však o první zaznamenaný úspěšný dojezd na šermířskou akci a zpět, který se mu takto podařil... a to nejde o jeho první vůz... ani první pokus.


Přihlášení

Aktuality

PF 2020

23. 12. 2019

Hezké svátky vánoční a úspěšný rok 2020 přeje společnost Les Enfants Perdus.

Bratislava

01. 10. 2019

O víkendu 5. - 6. 10 vyjedeme zúčastnit bitvy v Bratislavě. Půjde o připomenutí bitvy, která se odehrála 14. září 1619 na břehu Dunaje pod Bratislavou. Přijďte také zažít rekonstrukci této události. Více informací je k dispozici zde.

Svatováclavské střelby

24. 09. 2019

V sobotu 28.9. proběhnou na střelnici v Sedlnici 24. Svatováclavské střelby. Akce začíná v 9:00, prezentace a přejímka zbraní již od 8:00. Přihlašovací formulář je k dispozici zde.

Starší aktuality