Sedlnice

Datum konání: 14. 07. 2018
Datum vydání: 31. 12. 2018
Zápis vytvořil: Jan Galia - Zrzečka

Dobrý den pane Knápku! Tak jak se máte střelci?

Dobrý den paní redaktorko, rád Vás vidím a konstatuji- máme se dobře.

Ale nebuďte tak strohý, trochu to rozveďte! Vy jste jak voják. :-)

Dobrá :-), použiji tedy slova kolegy pokladníka, který rád píše Lašským nářečím, což snad nebude vadit, jelikož i Sedlnice patří do Lašské brány Beskyd..

_sedlnice_1.jpg

Tuž mamy se fajně, syce ešče něni koněc roka, ale už možem pomaly bilancovať. Učasnili zmy se Dňa obce, dobre to bylo, aji s tu Enifer zmy se vyfotili, nědavno zmy byli na, vim, Zažít Sedlnice jinak, ale my temu stejnak pravimy Vařeni buřtgulaša (letos vařyl přeceda aji z manželku) a už nebyli posledni jak ja ze Šlezu loni. No ale my vimy, že obec třeba reprezentovať i na venek, tuž ti pajtaši co se tak radi převlekaju do tych hystoryckych hader byli baj v Brně, Pisku, Frydku Pistku, Časlavi a tak, klidně se možete ku nim přidať gdo chcetě zažiť Waterlo, bo aji tam jezďu střylať po sobě. Nebo ti kowbojove naši kamaradi, sy přectavte, že pro taku ďuru jak su Sedlnice vystřylali 1 misto v mistrovstvi ČR 2018! Ale to neni všecko, byli prvni aji na mistrovstvi Slovenska! Ku temu aji 3 druhe mista v inych kategoryjach! Na mistrostvi Evropy v Opařanach, kaj jezďu i Ameryčani, byli zase Prvni(!!), třeti, štvrte a aji sedme misto vystřylali! No potem ti co sy hraju na Vojaky v zaloze- tež mistřy republiky! No a naše děcka, teda Eichlerove děcka- tež medajle, tuž co by zme chtěli , no ni?

_sedlnice_2.jpg

No krásné! A co Vás čeká dále?

Tuž konečně ať ta protihlukova stěna co na ňu přyspěl i Kraj Moravskoslezský je dostavjana a možem se těšiť na vanoce a zymu, ať z teho hycu co byl letos a z tych fofru co byly trochu odpočněm a vychladněm na přyšti rok, aby zmy se konečně umistili na bedně i v tym buřtgulašu..... :-)

Děkuji za rozhovor! Není zač a hezký podzim všem přejí sedlničtí střelci!


Přihlášení

Aktuality

PF 2020

23. 12. 2019

Hezké svátky vánoční a úspěšný rok 2020 přeje společnost Les Enfants Perdus.

Bratislava

01. 10. 2019

O víkendu 5. - 6. 10 vyjedeme zúčastnit bitvy v Bratislavě. Půjde o připomenutí bitvy, která se odehrála 14. září 1619 na břehu Dunaje pod Bratislavou. Přijďte také zažít rekonstrukci této události. Více informací je k dispozici zde.

Svatováclavské střelby

24. 09. 2019

V sobotu 28.9. proběhnou na střelnici v Sedlnici 24. Svatováclavské střelby. Akce začíná v 9:00, prezentace a přejímka zbraní již od 8:00. Přihlašovací formulář je k dispozici zde.

Starší aktuality