Milíkov u Jablunkova

Datum konání: 09. 06. 2019
Datum vydání: 09. 09. 2019
Zápis vytvořili: Jan Galia - Zrzečka, Marťa

Letos jsme se zúčastnili premiérové akce, a jelikož jsem s ní přišla já, tak jsem měla tu čest si ji za odměnu zorganizovat :-).

Ráno v 8:00 jsme měli sraz u našeho velitele Honzy Langera, ovšem někteří ještě v tuhle dobu teprve vstávali. Tak se čekalo, aby se mohlo jet naložit dělo „Bobánka“ a vyrazili jsme na cestu. Nikde jsme naštěstí nebloudili a obě osádky zdárně dorazily na místo. Hned po příjezdu uvítala paní organizátorka a předala další potřebné informace a stravenky.

Následovalo volno, obchůzka terénu a prohlídka veteránů, ke kterým se nakonec přidalo i Honzovo Volvo, řečené „tank“.

_milikov1.jpg

Ve 12:45 jsme odstartovali první vstup a to rovnou ránou z děla plus přednáška a ukázka jak se dělo obsluhovalo a co vše bylo potřeba, než se dělo nabilo.

_milikov2.jpg

Po jednotlivých vstupech jsme měli přibližně 45 minut volna, kdy jsme se mohli občerstvit a vmísit mezi lidi.

Ve druhém vstupu (14:00) se předvedli naši střelci: mušketýři (Lenka a Mirek) a arkebuzíři (Vašek a Tom). Předvedli střelbu, jak mezi sebou, kde tentokrát bylo vítězství na straně mušketýrů, tak střelbu do terče který statečně v plné výbavě držel náš seržant pikenýrů (Honza Galia) bohužel poslední rána šla do nohy, tak si to ke konci odskákal zpět na stanoviště.

_milikov3.jpg

_milikov4.jpg

Ve třetím vstupu nakonec došlo i na kordy a proběhla ukázka útoku na dělo, kde útočící strana (Vašek a Tom) po snaze byla poražena. Po sklizení potlesku a spokojeností lidí jsme naložili dělo, chvíli ještě zůstali a dolaďovali další věci a poté znaveni avšak spokojeni jeli domů.

_milikov5.jpg


Přihlášení

Aktuality

PF 2020

23. 12. 2019

Hezké svátky vánoční a úspěšný rok 2020 přeje společnost Les Enfants Perdus.

Bratislava

01. 10. 2019

O víkendu 5. - 6. 10 vyjedeme zúčastnit bitvy v Bratislavě. Půjde o připomenutí bitvy, která se odehrála 14. září 1619 na břehu Dunaje pod Bratislavou. Přijďte také zažít rekonstrukci této události. Více informací je k dispozici zde.

Svatováclavské střelby

24. 09. 2019

V sobotu 28.9. proběhnou na střelnici v Sedlnici 24. Svatováclavské střelby. Akce začíná v 9:00, prezentace a přejímka zbraní již od 8:00. Přihlašovací formulář je k dispozici zde.

Starší aktuality