Milíkov u Jablunkova

Datum konání: 09. 06. 2019
Datum vydání: 09. 09. 2019
Zápis vytvořili: Jan Galia - Zrzečka, Marťa

Letos jsme se zúčastnili premiérové akce, a jelikož jsem s ní přišla já, tak jsem měla tu čest si ji za odměnu zorganizovat :-).

Ráno v 8:00 jsme měli sraz u našeho velitele Honzy Langera, ovšem někteří ještě v tuhle dobu teprve vstávali. Tak se čekalo, aby se mohlo jet naložit dělo „Bobánka“ a vyrazili jsme na cestu. Nikde jsme naštěstí nebloudili a obě osádky zdárně dorazily na místo. Hned po příjezdu uvítala paní organizátorka a předala další potřebné informace a stravenky.

Následovalo volno, obchůzka terénu a prohlídka veteránů, ke kterým se nakonec přidalo i Honzovo Volvo, řečené „tank“.

_milikov1.jpg

Ve 12:45 jsme odstartovali první vstup a to rovnou ránou z děla plus přednáška a ukázka jak se dělo obsluhovalo a co vše bylo potřeba, než se dělo nabilo.

_milikov2.jpg

Po jednotlivých vstupech jsme měli přibližně 45 minut volna, kdy jsme se mohli občerstvit a vmísit mezi lidi.

Ve druhém vstupu (14:00) se předvedli naši střelci: mušketýři (Lenka a Mirek) a arkebuzíři (Vašek a Tom). Předvedli střelbu, jak mezi sebou, kde tentokrát bylo vítězství na straně mušketýrů, tak střelbu do terče který statečně v plné výbavě držel náš seržant pikenýrů (Honza Galia) bohužel poslední rána šla do nohy, tak si to ke konci odskákal zpět na stanoviště.

_milikov3.jpg

_milikov4.jpg

Ve třetím vstupu nakonec došlo i na kordy a proběhla ukázka útoku na dělo, kde útočící strana (Vašek a Tom) po snaze byla poražena. Po sklizení potlesku a spokojeností lidí jsme naložili dělo, chvíli ještě zůstali a dolaďovali další věci a poté znaveni avšak spokojeni jeli domů.

_milikov5.jpg


Přihlášení

Aktuality

Těšín

30. 06. 2020

V sobotu 20.6.2020 jsme se spolu se spřátelenými polsykými skupinami zúčastnili setkání a střeleckého tréninku na obou březích řeky Olše. Akce se byla bez diváků.

Pustá polom

30. 06. 2020

Dětem na hasičském táboře jsme v pátek 26.6.2020 zpříjemnili odpoledne prezentací naší skupiny, ukázkami činnosti a soutěží.

Tréninky

17. 05. 2020

Od neděle 24.5.2020 začneme opět trénovat. Vzhledem k nastálé situaci ohledně COVID-19 to bude zatím stále v omezeném režimu, s rouškami. Scházet se budeme nově v parku, nikoliv jak jsme byli doposud zvyklí, "pod jabloní".

Starší aktuality