2015

Svatováclavské střelby

Datum konání: 27. 09. 2015

20. Sedlnické Svatováclavské střelby

5. Memoriál PhDr. Emanuela Grepla

Opětovně jsme připravili ostré střelby z vojenských historických zbraní na den před státní svátek 28. září. Tedy ve spolupráci s SSK Sedlnice byly vyhlášeny Svato-Václavské střelby na 27. Září 2015 a připraveny byly kategorie pro zbraně:

Doutnáková krátká, Doutnáková dlouhá

Kolečková krátká, Kolečková dlouhá

Křesadlová krátká, Křesadlová dlouhá

Perkusní krátká, Perkusní dlouhá

Charitativní akce Opava

Datum konání: 29. 08. 2015

V sobotu 29.8. jsem v půl jedné vyrazil směr Kopřivnice, cestou jsem nabral Zrzečku, a svižným tempem, ať jsme na místě včas, jsme pokračovali k Honzovi který... nás přivítal ještě ve spodkách a košili. Připojili jsme se tedy k ostatním čekajícím, kteří nebyli moc nadšeni mým civilním oděním. Ačkoliv jsem se bránil, že to mám na maškarní, po chvíli jsem podlehl nátlaku davu a šel se převléct do dobového oblečení. Což už se jim líbilo podstatně více.

Miroslav

Datum konání: 18. - 19. 07. 2015

Příběh začíná v Kopřivnici. Protože se Vencova přítelkyně Lada zřejmě nechtěla uvedené akce zúčastnit, začala po chvilce, co se vyrazilo stávkovat. Dneska už prý zase šlape jako hodinky, tak snad už do budoucna nebude dělat problémy. Určitě bych to Vencovi a jeho kamarádům přál. Myslím to, aby pod kapotou klapalo vše jak má. Každopádně to byla jen drobná komplikace jedné odnože účastnivších se Perdíků, kterou s elegancí sobě vlastní bravurně vyřešili.

Kroměříž

Datum konání: 11. - 12. 07. 2015

Píše se rok dvoutisící patnáctý a já se již po třetí usazuji se svými spolubojovníky k plápolajícímu ohni a džbánku vína uprostřed klidné noci v kroměřížském parku. Tradičně se jedná o jednu z našich nejoblíbenějších akcí sezóny a to hned z několika důvodů. Jedním z nich je bez pochyby nádherné prostřední místního zámeckého parku, ke kterému nás váží příjemné vzpomínky na minulá léta a v neposlední řadě taky dlouholeté kamarádství a partnerství s kroměřížskými Many.

Sovinec

Datum konání: 25. - 26. 04. 2015

O víkendu 25 – 26. dubna jsme se na Montiho pozvání zúčastnili akce Přízrak dělové věže na hradě Sovinec. Na akci jsme odjížděli v pátek odpoledne. Plán zněl srazit se u Honzy ve čtyři a vyrazit v šesti lidech – Ivo, Verča, Meďoš, Lukáš, Milan a Zrzečka. Hlavní plánovač a organizátor Milan bohužel na poslední chvíli prohrál souboj s bacilem a tak jsme se museli obejít bez něj.

Sněm

Datum konání: 01. 02. 2015

Letošní každoroční sněm připadl na 1. února. Sešli jsme se v penzionu Pod Bílou Horou...


Přihlášení

Aktuality

Bratislava

02. 10. 2021

O víkendu 1.-3.10. vyjedeme do Bratislavy, kde se zúčastníme již šestého ročníku akce Bitva o Bratislavu. Více informací k akci je dostupný na facebooku pořádající skupiny.

Svatováclavské střelby

01. 10. 2021

26. ročník Svatováclavských ostrých střeleb z historických zbraní a jejich replik, vypsané pro doutnákové, kolečkové, křesadlové a perkusní systémy vojenských ráží. Cíleno na účastníky rekonstrukcí historických bitev a LH.

Bratislava

01. 10. 2021

Aj keď trošku na poslednú chvíľu, pozývame vás na Bitku o Bratislavu 2021! Dátumovo to vychádza na *1.-3.10. 2021*, pričom sobota 2.10. je samozrejme deň akcie.

Starší aktuality